Mechanická vysokozdvižná pracovní plošina PL-324

Technické specifikace  
Maximální pracovní výška 9,1 m
Nosnost plošiny 225 kg
Šířka (s opěrami) 92 cm
Šířka (bez opěr) 72 cm
Celková hmotnost  290 kg
Pohon mechanický
Materiál šasi ocel
Materiál věže hliník
Rozměr pracovní plošiny 1,85 x 0,61 m
Přeprava podvozek za osobní automobil
Hmotnost podvozku 105 kg

Mechanická vysokozdvižná pracovní plošina Pedal Lift PL-324 je unikátní kompromis mezi pracovními plošinami a lešením. Zařízení se skládá z ocelového šasi, z kterého se vysunuje hliníková věž s pracovní plošinou. Vysunování plošiny provádí jedna osoba šlapáním na pedálový mechanismus, kdy jedno sešlápnutí znamená vyzdvižení plošiny o 14 cm.

Parametry

Během několika vteřin lze plošinu vysunout až do pracovní výšky 9,1m. Zařízení se zdvihá resp. skládá bez přítomnosti osob na plošině. Zdvihat lze pouze materiál do hmotnosti 25 kg.
Pedal Lift PL 324 umožňuje svou nosností 225 kg a rozměry pracovní plošiny 1,85 x 0,61 m obsluze bezpečnou a pohodlnou práci, která se na plošinu dostává po žebříku, jež je součástí hliníkové věže.

 

Pohon

Jak již bylo uvedeno, zdrojem energie je lidská síla, čímž je vyloučena jakákoliv nutnost dobíjení baterií či doplňování pohonných hmot. Manuální pohon v neposlední řadě zaručuje ekologicky naprosto čistý provoz bez nebezpečí kontaminace prostředí hydraulickými kapalinami. Tato skutečnost je důležitá zejména v potravinářských, farmaceutických či chemických provozech.

 

Údržba a provozní spolehlivost

Vzhledem k tomu, že celý mechanismus je velice jednoduchý a neobsahuje žádné elektrické, pneumatické či hydraulické prvky, je dosaženo vysoké provozní spolehlivosti při minimálních nákladech na údržbu stroje.

Přeprava

Pro přepravu na kratší vzdálenosti, tj. v rámci jednoho provozu, je plošina vybavena pojezdovými nylonovými kolečky. Díky svým minimálním rozměrům ve složeném stavu se s plošinou dobře manipuluje i ve vnitřních prostorách. Vzhledem ke své šířce 92 cm (bez opěr dokonce jen 74 cm) lze projet standardními dveřmi.
Na delší vzdálenosti je možno plošinu přepravovat na speciálním podvozku pro přepravu za osobním automobilem (hmotnost plošiny – 290 kg, hmotnost podvozku – 105 kg). Naložení a složení stroje na podvozek provádí jediná osoba pomocí ručního navijáku, který je součástí podvozku.

 

Materiály ke stažení